BIP w Rydze 2024

BIP w Rydze 2024

Rekrutacja studentów do mieszanego programu intensywnego – BIP (Blended Intensive Programme) Erasmus+

W rekrutacji nie mogą brać udział studenci pierwszego roku (oprócz studentów pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Ekonomia). Więcej informacji o BIP można sprawdzić tutaj ("Mieszane kursy intensywne (BIP)")- link.

Poniżej znajduje się informacja o BiP (Blended Intensive Programme) organizowanym przez Baltic International Academy (Łotwa).

Aplikować należy bezpośrednio do uczelni partnerskiej, ale przedtem student składa wypełniony, wydrukowany i podpisany formularz zgłoszeniowy bezpośrednio do Koordynatora Programu Erasmus+ mgr Stanisława Pilżysa (bezpośrednio lub złożyć w Dziekanacie) oraz uczestniczy w rozmowie kwalifikacyjnej. Aplikowanie bez zgody koordynatora wydziałowego oznacza, że nawet w przypadku zakwalifikowania na BIP przez uczelnię partnerską przyznanie dofinansowania ze środków programu Erasmus+ i uznanie zdobytych punktów ECTS nie jest zapewnione.

Kalendarz i etapy rekrutacji:

1. przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych do 30 maja (do godziny 15.10 czasu litewskiego)

Formularz zgłoszeniowy można ściągnąć tutaj- link.

1. rozmowa kwalifikacyjna- termin zostanie ustalony indywidualnie z każdym kandydatem. po pozytywnym przejściu powyższych etapów
  2. student samodzielnie aplikuje bezpośrednio do uczelni partnerskiej- "The deadline to apply:
  • 10 May 2024 (in case of accommodation in Dodo 3* hotel provided by our partner with discount);
  • 31 May 2024 (in case of independent accommodation)."

Poniżej informacja dotycząca BiP z uczelni partnerskiej (...)

Greetings from Baltic International academy (LV RIGA 28).

We are happy to invite your students and staff to the following Short-

term program SUMMER SCHOOL in RIGA 2024 "Digital Business and finance: managing for tomorrow” in frame of ERASMUS+ Blended Intensive Programs (BIP). It will take place in Riga (Latvia) on July 14 – July 21, 2024 (virtual component - 9th

of July, 2024).

The event also is open for academic staff willing to give visiting lectures/workshops under the Erasmus+ Teaching& Staff Mobility Program.

APPLICATION:

Registration link for the participants: https://forms.gle/nDNPcZiymAodGwpB7 BIP number: 2023-1-LV01-KA131-HED-000130062

DEADLINE:

The deadline to apply:

• 31 May 2024 (in case of independent accommodation).

PARTICIPATION COSTS:

Free of charge. The participants are expected to cover their travel and accommodation costs.

SCHEDULE:

09 July             On-line lecture

14 July             Arrival day

15 July             Opening of the summer school. Lecture. Cultural program 16 July                  Lectures. Company visit

17 July             Group excursion. Visit the Science Centre AHHAA (Tartu, Estonia)

18 July             Lectures/workshops.

19 July             Lectures. Cultural program

20 July             Lectures. Closing of the summer school. Issuing certificates. 21 July                  Departure day

Please also find the poster attached to this e-mail.

We would appreciate your efforts to spread the information to students and staff at your university.

If you have any questions, please do not hesitate to contact us: summerschool@bsa.edu.lv

Or WhatsApp +371 29 22 88 27

(...)