BIP w BRATYSŁAWIE 2024

BIP w BRATYSŁAWIE 2024

Rekrutacja studentów do mieszanego programu intensywnego – BIP (Blended Intensive Programme) Erasmus+

W rekrutacji nie mogą brać udział studenci pierwszego roku (oprócz studentów pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Ekonomia). Więcej informacji o BIP można sprawdzić tutaj ("Mieszane kursy intensywne (BIP)")- link.

Poniżej znajduje się informacja o BiP (Blended Intensive Programme) organizowanym przez Comenius University Bratislava (Slowacja).

Aplikować należy bezpośrednio do uczelni partnerskiej, ale przedtem student składa wypełniony, wydrukowany i podpisany formularz zgłoszeniowy bezpośrednio do Koordynatora Programu Erasmus+ mgr Stanisława Pilżysa (bezpośrednio lub złożyć w Dziekanacie) oraz uczestniczy w rozmowie kwalifikacyjnej. Aplikowanie bez zgody koordynatora wydziałowego oznacza, że nawet w przypadku zakwalifikowania na BIP przez uczelnię partnerską przyznanie dofinansowania ze środków programu Erasmus+ i uznanie zdobytych punktów ECTS nie jest zapewnione.

Kalendarz i etapy rekrutacji:

1. przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych do 30 maja (do godziny 15.10 czasu litewskiego)

Formularz zgłoszeniowy można ściągnąć tutaj- link.

1. rozmowa kwalifikacyjna- termin zostanie ustalony indywidualnie z każdym

po pozytywnym przejściu powyższych etapów

1. student samodzielnie aplikuje bezpośrednio do uczelni partnerskiej-

Application deadline: 31. 5. 2024 (sign up via email: farska8@uniba.sk, send an email with your faculty and university name and your express of interest in participating)

Poniżej informacja dotycząca BiP z uczelni partnerskiej

(...)

We are thrilled to extend an invitation to your students to participate in our upcoming Summer School at the Faculty pf management, Comenius University Bratislava, Slovakia. The course format is a Blended intensive program (1.7.-5.7.2024 in Bratislava, 8.7.-12.7.2024 online) and the topic is MODERN MARKETING – NEW TRENDS AND IT TOOLS.

In today's digital age, the intersection of marketing and information technology is more critical than ever before. The course is designed to provide students with a comprehensive understanding of how technology is revolutionizing the field of marketing, and how marketers can leverage IT tools and strategies to drive business success.

The application deadline is 31. 5. 2024 (sign up via email: farska8@uniba.sk, send an email with your faculty and university name and your express of interest in participating)

Topic: MODERN MARKETING – NEW TRENDS AND IT TOOLS

Credits: 5

Teaching period: July 1-12, 2024

Course format: Blended intensive program (1.7.-5.7.2024 in Bratislava, 8.7.-12.7.2024 online)

Eligibility: undergraduate and graduate students

Tuition fee: FREE (The course is open and free of charge for all students. Erasmus+ network students will get Erasmus+ BIP funding for the physical stay, applications for blended mobility funding are submitted via the home institution's International Office. Students from other countries need to cover their travel, visa, accommodation, and other related costs.)

Contact: farska8@uniba.sk and lucia.vilcekova@fm.uniba.sk

Thank you for considering this invitation, and we look forward to welcoming you to Bratislava this summer.

https://www.fm.uniba.sk/o-fakulte/akcie-organizovane-na-fm/faculty-of- management-summer-course-2024/

(...)