Wykład ekspercki - M. Masłowska

Dn. 04.04.2024 r. studenci kierunku Europeistyka I oraz II roku Filii UwB w Wilnie uczestniczyli w wykładzie eksperckim p. Małgorzaty Masłowskiej poświęconym realiom pracy w Komisji Europejskiej. Prelegent, p. Małgorzata Masłowska, jest prawnikiem, absolwentem Wydziału Prawa UwB, Akademii Dyplomatycznej MSZ oraz Studium Polityki Zagranicznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych w Warszawie. Obecnie pełni natomiast funkcję Dyrektora Wydziału Programów Rządowych i Funduszy Europejskich w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. W swojej bogatej karierze zawodowej wiele lat spędziła pracując w Brukseli, najpierw będąc przedstawicielem Biura Regionalnego Województwa Podlaskiego w Brukseli, a następnie urzędnikiem w Komisji Europejskiej, Dyrekcji ds. Konkurencji (Temporary Agent, European Commission, DG COMP, Telecoms&Antitrust).