Wesprzyj maturzystę!

07.04.2017

7 kwietnia na Wydziale Ekonomiczno – Informatycznym UwB w Wilnie, odbyły się wykłady dla maturzystów, którzy wybrali egzamin z historii. Akcja „Wesprzyj maturzystę!” ma na celu odciążyć przemęczonych maturzystów i wesprzeć ich w przygotowywaniu się do egzaminu poprzez … repetytorium z wybranych zagadnień historii najnowszej! Wykładowcy Uniwersytetu w Białymstoku dr Tomasz Dubowski i dr Lech Jamróz opracowali i przedstawili w formie wykładu – prezentacji wybrane zagadnienia z najnowszych dziejów Litwy, wchodzące w zakres egzaminu z historii. Przygotowany materiał uczniowie otrzymali w wersji elektronicznej, a nauczyciele materiały drukowane. Dziekan Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego dr hab. Mieczysława Zdanowicz, prof. UwB zapowiedziała, że akcja ta będzie kontynuowana w przyszłości. Jeżeli nauczyciele i uczniowie zaakceptują taką formę pomocy maturzystom, od jesieni ruszą cykliczne wykłady. Podczas przerwy przy pączkach, w atmosferze bezstresowej, podyskutować z prelegentami, porozmawiać ze studentami naszego Wydziału.

Biuro Karier i Promocji
Uniwersytet w Białymstoku