Spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego

Dnia 4 kwietnia 2024 roku studenci Koła Naukowego Europeistyki zorganizowali spotkanie z Waldemarem Tomaszewskim, posłem do Parlamentu Europejskiego. Europoseł jest współzałożycielem Frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, członkiem Zarządu EKR oraz wiceprzewodniczącym Delegacji do spraw stosunków z Białorusią. Podczas spotkania Pan Waldemar Tomaszewski przedstawił wybrane aspekty funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. Podkreślił działalność w Intergrupie parlamentarnej ds. Tradycyjnych Mniejszości Narodowych i Językowych, gdzie współtworzył dokument unijny dotyczący ochrony szkolnictwa, języka,  kultury i tożsamości osób należących do mniejszości narodowych i etnicznych w Europie. Dwukrotnie zorganizował w Strasburgu i Brukseli konferencję międzynarodowego Ruchu „Europa Christi”  , a w Wilnie  - wyjazdowe posiedzenie frakcji europarlamentarnej (Study Days), gdzie nagłośnił ważne sprawy ochrony szkolnictwa i praw mniejszości narodowych. Osobiście (w kadencji 2009-2024) zapewnił  w Parlamencie Europejskim staż aż 130 osobom, wśród których znaleźli się i studenci naszego Wydziału.  Było to ciekawe i inspirujące spotkanie!