Parada Polskości

Dnia 5 maja z okazji obchodów Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznicy Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczysta Parada Polskości w Wilnie. Wielotysięczna grupa osób przeszła przez ulice miasta, rozpoczynając od placu Niepodległości, następnie przechodząc przez aleję Giedymina, ulicę Zamkową, Ostrobramską, mijając Pałac Prezydencki oraz Ambasadę RP, aż dotarła do Ostrej Bramy, gdzie odprawiona została msza święta przed cudownym obrazem Matki Boskiej.

W wydarzeniu uczestniczyli Polacy z Wileńszczyzny, przedstawiciele polskich szkół, zespołów oraz licznych organizacji polonijnych. W pochodzie nie zabrakło także studentów i pracowników Filii UwB w Wilnie, którzy reprezentowali swoją uczelnię oraz różne grupy społeczne, gminy, harcerzy i kluby.