Parada Polskości

6 maja z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznicy Konstytucji 3 Maja odbyła się biało-czerwona Parada Polskości ulicami Wilna. Tysiące osób przeszło z placu Niepodległości, aleją Giedymina, ulicą Zamkową, Ostrobramską, a także mijając Pałac Prezydencki i Ambasadę RP aż do Ostrej Bramy, gdzie odbyła się uroczysta msza święta przed cudownym obrazem Matki Boskiej. Po modlitwie na placu Ratuszowym odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze".

W uroczystościach wzięli udział Polacy z Wileńszczyzny, reprezentanci polskich szkół, zespoły i wiele innych organizacji polonijnych. Nie zabrakło też studentów i pracowników Filii UwB w Wilnie, którzy w pochodzie szli jako przedstawiciele uczelni, ale też zespołów, gmin, harcerzy, klubów itp.

Biuro Karier i Promocji