Oddając hołd Niepodległej

Tradycyjnie 11 listopada przedstawiciele Wydziału Ekonomiczno – Informatycznego w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku wzięli udział w ceremonii składania wieńców przy Mauzoleum Matki i Serca Syna na cmentarzu na Starej Rossie w Wilnie, oddając tym samym hołd poległym za wolność Polski.

Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odpowiadając na zaproszenie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wilnie, wzięliśmy również udział w akcji „Niepodległa do hymnu”. Jak podkreśliła Ambasador Polski Urszula Doroszewska, wszystko to po to, „aby pokazać, że w stulecie jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną”.

Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego