Inauguracja 2024/2025

4 października 2024 roku zapisał się jako wyjątkowy dzień w historii Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie. Po raz pierwszy studenci, wykładowcy i zaproszeni goście zgromadzili się na uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego 2024/2025 w nowej siedzibie przy ul. Makowej 22 w Wilnie. To przestrzeń, która nie tylko sprzyja rozwojowi akademickiemu, ale także integracji społeczności akademickiej i współpracy z polsko-litewskim środowiskiem.

Tegoroczny nabór cieszył się dużym zainteresowaniem kandydatów. Blisko 190 studentów rozpoczęło naukę na czterech kierunkach studiów, w tym: na studiach licencjackich z ekonomii, informatyki i europeistyki, studiach magisterskich z ekonomii oraz jednolitych studiach magisterskich z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Prowadzący uroczystość podkreślali, że nowoczesne zaplecze stwarza wyjątkowe warunki do rozwijania młodych talentów i wspierania lokalnej społeczności.

W tym roku również po raz pierwszy uroczystości przewodniczyła nowa dziekan Filii, dr hab. Urszula Wróblewska, prof. UwB. Podczas wydarzenia rektor UwB, prof. dr hab. Mariusz Popławski, przedstawił plany dalszego rozwoju, wskazując na potrzebę uwzględnienia lokalnych potrzeb edukacyjnych i rozważenie poszerzenia oferty o kierunki odpowiadające na współczesne wyzwania, m.in. w zakresie stosunków międzynarodowych.