Agencje wyspecjalizowane UE w realizacji polityk Unii Europejskiej

10.06.2022

9 czerwca w Filii UwB w Wilnie odbyło się seminarium naukowe nt. Agencje wyspecjalizowane UE w realizacji polityk Unii Europejskiej.

Organizatorami spotkania były: dr hab. Mieczysława Zdanowicz, prof. UwB i dr hab. Anna Doliwa Klepacka, prof. UwB.

Gość wydarzenia dr Mateusz Ziemblicki wygłosił wykład ,,FRONTEX – wspieranie działań państw członkowskich w zakresie ochrony i zarządzania granicami zewnętrznymi”.

Dr Matylda Pogorzelska – Project Manager – Legal Research, Research & Data Unit, European Union Agency for Fundamental Rights (FRA) opowiedziała uczestnikom o Agencji Praw Podstawowych w świetle kryzysu w Ukrainie.

Studenci mieli możliwość zadawania pytań oraz aktywnego uczestnictwa w dyskusji.

Biuro Karier i Promocji