Konkurs informatyczny

Data: 15.05.2024
Miejsce wydarzenia: Kalvariju g. 135
Godzina: 13:00 - 15:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

Szanowni Państwo,

Zapraszamy uczniów X-XII klas do wzięcia udziału w konkursie informatycznym, organizowanym przez Zakład Informatyki Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie, który odbędzie się 15 maja w godzinach 14.00-16.00 w siedzibie Filii UwB (Vilnius, Kalvarijų g. 135, sala 406).

Głównym celem konkursu jest propagowanie informatyki nie tylko jako źródła rozrywki, ale przede wszystkim jako istotnej gałęzi wiedzy. Dane przedsięwzięcie jest skierowane do uczni szkół Wilna i Wileńszczyzny z polskim językiem nauczania.

Obowiązkowa rejestracja do 13 maja odbywa się poprzez wypełnienie elektronicznego formularza przez ucznia pod adresem: https://tiny.pl/dwlqr

Zainteresowani uczniowie wypełnią formularz zgłoszeniowy i otrzymają zaproszenie do konkursu oraz szczegółowe informacje o jego formie, terminie itp. Wiedza uczestników konkursu będzie oceniana przez komisję składającą się z wykładowców Filii UwB w Wilnie Wydziału Ekonomiczno-Informatycznego. Zakres wiedzy informatycznej obejmie treści z obszarów m.in. zastosowań komputerów, architektury komputerów, urządzeń mobilnych oraz podstaw programowania. Pytania i zadania praktyczne zostaną opracowane na podstawie treści zawartych w podręcznikach do informatyki dla uczniów X-XII klas.

Dla najlepszych uczestników (trzy pierwsze miejsca) przewidziane są nagrody. Liczba uczestników ograniczona – 15 osób.

Zapraszamy serdecznie i czekamy na Państwa udział!

Zakład Informatyki Filii UwB w Wilnie