Wyjazdy w ramach programu Erasmus+. Trwa rekrutacja uzupełniająca pracowników

21.03.2024

Dział Współpracy Międzynarodowej UwB informuje, że w związku z otrzymaniem dodatkowych funduszy z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ na rzecz realizacji projektu 2022-2024, w poniedziałek, 18 marca, rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca pracowników na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ do krajów Unii Europejskiej i krajów stowarzyszonych (KA 131) w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych (STA) oraz w celach szkoleniowych (STT).

Rekrutacja ma charakter ciągły, tj. miejsca są rozdysponowywane według kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania dostępnych środków.

Formularz zgłoszeniowy oraz Mobility Agreement (zaakceptowany przez wszystkie wskazane w dokumencie strony) należy składać osobiście w Dziale Współpracy Międzynarodowej przy ul. Świerkowej 20B (pokój 11) lub drogą mailową:

s.leszczuk@uwb.edu.pl - wyjazdy typu STA,

e.szpiganowicz@uwb.edu.pl - wyjazdy typu STT.

Zasady kwalifikacji pracowników, zasady finansowe oraz wzory dokumentów są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładkach: wykładyszkolenia. Uwaga! Prosimy o zapoznanie się z dokumentami obowiązującymi w projekcie 2022-2024!

Podczas zgłoszeń należy pamiętać, że:

• standardowa długość pobytu w uczelni partnerskiej wynosi od 2 do 5 dni roboczych, kolejno następujących po sobie (bez wliczania dni podróży); finansowaniem objęty jest jedynie okres do 5 dni. Dzień podróży nie może być jednocześnie dniem realizowanej mobilności;
  • mobilności muszą zakończyć się maksymalnie do 26 lipca 2024 r.;
  • pracownik, który złoży dokumenty w rekrutacji ciągłej, jest zobowiązany do zrealizowania mobilności w przeciągu dwóch miesięcy od daty wpłynięcia dokumentów do DWM;
  • w ramach projektu 2022-2024 z mobilności typu ST można skorzystać maksymalnie dwa razy. O drugi wyjazd można ubiegać się po upływie 6 miesięcy od zrealizowania i rozliczenia pierwszej mobilności. Od zasady tej można odstąpić, po wyrażeniu zgody przez Koordynatora Uczelnianego, gdy okres realizacji projektu pozostał krótszy. Mobilność taka nie może odbyć się w tej samej jednostce, w której był realizowany pierwszy wyjazd.

Uwaga! Należy składać dokumentację obowiązującą w projekcie 2022-2024!