Umowa z Sejmem RL

W dniu 2 lutego 2024 roku Sejmie Republiki Litewskiej odbyło się podpisanie umowy między Filią Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie a Kancelarią Sejmu Republiki Litewskiej. Umowa o współpracy została podpisana przez Kanclerza Sejmu Modestasa Gelbūdasa i Dziekana Filii dr hab. Jerzego Halickiego, prof. UwB.

Umowa obejmuje współpracę Stron w zakresie studiów, badań naukowych, prac rozwojowych oraz działań projektowych, przy jednoczesnym harmonizowaniu teorii i praktyki w rozwijaniu kompetencji studentów, wykładowców i pracowników Kancelarii. Jej celem jest wzmacnianie odpowiedzialności społecznej, promowanie zintegrowanego systemu studiów oraz generowanie wartości dodanej poprzez realizację projektów. W ramach umowy przewidziano także możliwość odbywania praktyk zawodowych przez studentów Filii.

Zdjęcia: Kancelarii Sejmu (autor: Ilona Šilenkova), Filii UwB w Wilnie (autor: Dariuš Podlipski)