Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Stanisława Pieszko (1941-2024), wieloletniego Prezesa Fundacji „Samostanowienie”. W imieniu całej społeczności Filii Uniwersytetu w Białymstoku w Wilnie przekazujemy wyrazy współczucia naszemu pracownikowi Tomaszowi Pieszko z powodu śmierci dziadka. Kondolencje kierujemy również do rodziny, przyjaciół i bliskich Pana Stanisława.

Stanisław Pieszko był działaczem społeczności polskiej, wielce zaangażowanym w działania na rzecz edukacji Polaków na Litwie. Od początku istnienia Filii UwB w Wilnie wspierał jej działania i rozwój, lobbował na jej rzecz w kręgach społeczno-politycznych Polski i Litwy. W ostatnim okresie był również współorganizatorem kursu teologiczno-katechetycznego prowadzonego obecnie w Filii.

Senat Uniwersytetu w Białymstoku, doceniając zasługi Stanisława Pieszko, przyznał mu tytuł Zasłużony dla Uniwersytetu.

4fa7afc0-7944-11ed-adc0-d5457e5bcee5.jpg